March 2018

Salzkammergut Cup

03. 03. 2018 - 04. 03. 2018 | AUT, Gmunden
U10, U12, U14, U16, U18, U21
Tournament category: International tournament
Coaches: Miroslav Lipovský, Vladimír Torónyi
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Kliuchkovych Olexandr 2009 U10 24 kg 6 0 1 180
2 Kliuchkovych Artem 2011 U10 22 kg 2 0 1 120
3 Zelenáková Zuzana 2007 U12 44 kg 4 1 2 135
4 Nagyová Nina 2005 U14 57 kg 2 2 2 105
5 Lantaj Matúš 2004 U16 +81 kg   1 1 2 90
6 Bajtoš Jakub 2005 U14 46 kg 5 1 3 135
7 Halandová Lara 2007 U12 40 kg 2 2 3 90
8 Krivošíková Tamara 2009 U10 25 kg 1 2 3 75
9 Maslač Rajko 2006 U14 42 kg 3 2 5 75
10 Balvan Šimon 2008 U12 27 kg 1 1 5 45
11 Krivošík Jakub 2006 U14 50 kg 1 2 5 45
12 Pecha Matej 2006 U14 55 kg 1 2 5 45
13 Podhorová Lilly 2006 U14 40 kg 1 2 5 45
14 Imrišek Viktor 2004 U16 66 kg 2 2 7 51
15 Drábik Dominik 2009 U10 30 kg 1 2 7 36
16 Kraus Maxim 2008 U12 34 kg 2 2 9 39
17 Balvan Samuel 2009 U10 30 kg 0 1 0
18 Drábik Daniel 2005 U14 38 kg 0 1 0
19 Rak Martin 2007 U12 38 kg 0 1 0

EC Záhreb

10. 03. 2018 - 11. 03. 2018 | CRO
U18
Tournament category: National tournament
Coaches: Branislav Babic, Libor Pulc, Alexandra Péterová
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Geršiová Nina 2001 U18 70 kg 4 1 3 280
2 Török Patrik 2001 U18 73 kg 2 1 70
3 Gašparovič Matúš 2002 U18 66 kg 1 1 35

Nerosh Cup

03. 03. 2018 | ISR
U12, U14, U16, U18
Tournament category: International tournament
Coaches: Alexandra Péterová
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Gašparovič Matúš 2002 U18 66 kg 4 0 1 150
2 Török Patrik 2001 U18 73 kg 3 1 2 120
3 Jankovič Juraj 2004 U16 46 kg 3 1 3 105
4 Ševčík Matúš 2002 U18 +81 kg   1 1 3 75

EO Praha

03. 03. 2018 - 04. 03. 2018 | CZE
men
Tournament category: National tournament
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Žilka Peter 1994 men 90 kg 1 1 35
2 Poliak Matej 1993 men 66 kg 0 1 0

EO Warsawa

03. 03. 2018 - 04. 03. 2018 | POL
women
Tournament category: National tournament
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Majorošová Viktória 1992 women 57 kg 1 1 35

M-SR juniorov

17. 03. 2018 | Banská Bystrica
U21
Tournament category: Home tournament
Coaches: Branislav Babic, Alexandra Péterová, Miloš Štefanovský
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Turac Denis 2000 U21 90 kg 3 0 1 45
2 Šmida Michal 1998 U21 81 kg 3 0 1 45
3 Horáček Andrej 1999 U21 90 kg 2 1 2 35
4 Török Patrik 2001 U21 73 kg 2 1 2 35
5 Benko Jozef 1999 U21 73 kg 3 1 3 35
6 Bendželová Zuzana 2000 U21 57 kg 2 1 3 30
7 Gašparovič Matúš 2002 U21 66 kg 2 1 3 30
8 Mihálik Jakub 2000 U21 100 kg 1 3 4 15
9 Gadzhiev Dalgat 1999 U21 73 kg 1 2 5 15
10 Murčo Richard 2001 U21 73 kg 2 2 7 17

MVC Pezinok

24. 03. 2018 | Pezinok
U9, U11, U13, U15
Tournament category: International tournament
Coaches: Karin Czibulová
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Lantaj Matúš 2004 U15 +73 kg   4 0 1 150
2 Zelenáková Zuzana 2007 U13 48 kg 4 0 1 150
3 Nagyová Nina 2005 U15 57 kg 4 1 1 150
4 Imrišek Viktor 2004 U15 66 kg 3 0 1 135
5 Kliuchkovych Artem 2011 U9 24 kg 3 0 1 135
6 Zöllei Matej 2009 U11 42 kg 3 0 1 135
7 Čižíková Daniela 2009 U11 33 kg 2 0 1 120
8 Bruna Dávid 2004 U15 60 kg 3 1 2 120
9 Gallová Eva 2010 U9 25 kg 3 1 2 120
10 Paľko Daniel 2010 U9 26 kg 2 1 2 105
11 Lantaj Matúš 2004 U18 +90 kg   0 2 2 0
12 Debnár Ladislav 2010 U9 34 kg 3 1 3 105
13 Jankovič Juraj 2004 U15 50 kg 3 1 3 105
14 Hos Hugo 2004 U15 +73 kg   2 2 3 90
15 Pecník Lukáš 2010 U9 30 kg 0 3 4 0
16 Jánošík Lukáš 2010 U9 34 kg 2 1 5 60
17 Mezovský Július 2010 U9 34 kg 2 1 5 60
18 Bajtoš Jakub 2005 U15 46 kg 2 2 5 60
19 Graus Filip 2009 U11 27 kg 2 2 5 60
20 Kliuchkovych Olexandr 2009 U11 27 kg 2 2 5 60
21 Pecha Matej 2006 U13 55 kg 1 2 5 45
22 Podhorová Lilly 2006 U13 40 kg 1 2 5 45
23 Holák Matúš 2007 U13 30 kg 0 4 5 0
24 Kraus Maxim 2008 U11 38 kg 3 2 7 66
25 Moroz Vadym 2008 U11 42 kg 1 2 7 36
26 Drábik Daniel 2005 U15 42 kg 0 2 7 0
27 Holčík Pavol U9 28 kg 0 2 7 0
28 Drábik Dominik 2009 U11 30 kg 2 2 9 39
29 Antoňák Jakub U13 34 kg 0 1 0
30 Dudák Peter 2009 U11 34 kg 0 1 0
31 Hrapko Adam 2009 U11 27 kg 0 1 0
32 Madarás Boris 2009 U11 38 kg 0 1 0
33 Rak Martin 2007 U13 38 kg 0 1 0
34 Gallová Martina 2008 U11 38 kg 0 2 0
35 Mišík Dalibor 2009 U11 38 kg 0 2 0

Turnaj prípraviek Brno

03. 03. 2018 | CZE
U9, U11, U13, U15
Tournament category: Novice tournament
Coaches: Martin Pisoň
*To see judoka profile click on his name.
  Surname and Name Birth Year Age Category Weight Category Wins Losses Place Points
1 Dobrovič Radovan 2012 U9 24 kg 3 0 1 15
2 Jánošík Lukáš 2010 U9 30 kg 3 0 1 15
3 Mikulášek Daniel 2012 U9 18 kg 2 0 1 13
4 Moroz Vadym 2008 U11 40 kg 2 0 1 13
5 Jenis Matúš 2012 U9 20 kg 2 1 1 13
6 Balvanová Radka 2012 U9 20 kg 2 1 2 11
7 Debnár Ladislav 2010 U9 30 kg 2 1 2 11
8 Jenis Miloš 2010 U9 24 kg 2 1 2 11
9 Pisár Nikolas 2011 U9 24 kg 2 1 2 11
10 Trajlinek Martin 2011 U9 18 kg 1 1 2 10
11 de Gelder Roland 2011 U9 22 kg 1 1 2 10
12 Medvegy Michal 2011 U9 22 kg 1 1 3 8
13 Kordoš Krištof 2008 U11 34 kg 1 2 3 8
14 Babicová Melánia 2011 U9 20 kg 1 2 4 5
15 Musil Samuel 2011 U9 25 kg 1 3 4 5
16 Medvegy Ondrej 2010 U9 34 kg 0 3 4 0
17 Hargašová Sara 2011 U9 30 kg 0 4 4 0
18 Jonaštík Šimon 2011 U9 25 kg 0 4 5 0
19 Prokeš Timur 2011 U9 26 kg 0 4 5 0

Legend

Super Minis U9 7 - 8 years years 2011 - 2010
Minis U11 8 - 10 years years 2010 - 2008
Minors U13 11 - 12 years years 2007 - 2006
Pre-Cadets U15 13 - 14 years years 2005 - 2004
Cadets U18 15 - 17 years years 2003 - 2001
Juniors U21 18 - 20 years years 2000 - 1998
Seniors 21 and more year 1997 and older
ME, MS European Championship, World Championship
YOG Youth Olympic Games
SP, GS, GP World Cup, Grand Slam, Grand Prix
EC European Cup
M - SR Slovak Republic Championship
MT International Tournament
VC veľká cena
VT Training Camp